footballbia2

فوتبال بیا 2 یادت باشه

 
بیوگرافی مسعوت اوز یل

 

 

مسعود اوزیل بازیکن ترکیه اصل تیم ملی آلمان و باشگاه رئال مادرید در 15 اکتبر 1988 در گلزن گیرشن واقع در آلمان غربی متولد شد. وی 182 سانتی متر قامت دارد و از سال 2006 کار خود رو از جوانان آلمان شروع کرد. در سال 2007 در رده زیر 21 سال ژرمن ها بازی کرد.
در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در سه بازی تیم آلمان بازی کرد و در بازی با غنا از لبه محوطه ۱۸ قدم یک گل به ثمر رساند.
اوزیل سرانجام با انعقاد قراردادی به ارزش 15 میلیون یورو از وردربرمن به تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا پیوست. مسوت اوزیل پس از پیوستن به رئال مادرید گفت:« امروز به رویای کودکی ام رسیدم.»
به گزراش مارکا مسوت اوزیل پس از امضای قرار داد با رئال مادرید گفت:«از این که مدت طولانی طی شد تا به رئال مادرید ملحق شوم متاسفم و از مردم مادرید عذرخواهی می‌کنم. مشکل مالی از ابتدا نیز وجود نداشت و مقامات وردربرمن آلمان با هواداران خود صادقانه رفتار نمی کردند.»
اوزیل در ادامه با بیان اینکه به رئال پیوسته است خوشحال است می گوید:« از این که به رئال مادرید اسپانیا پیوسته ام بسیار خوشحالم و اطمینان دارم که فصل جدید را با قدرت تمام آغاز خواهیم کرد. زندگی شخصی
او در حال حاضر با آنا ماریا لاگربلوم خواهر سارا کونور که مطابق اعتقادات او در ژوئن ۲۰۱۰ به اسلام گرویده است نامزد شده است.
بازیکن مسلمان تیم ملی فوتبال آلمان توجه عمیقی به گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان دارد.
به گزارش برمنر سایتونگ ، مسوت اوزیل از زمانی که به سن شرعی رسیده، آنگونه که خود عنوان می کند، به گرفتن روزه مبادرت کرده است.
این بازیکن 21 ساله ترک تبار که در خاک آلمان به دنیا آمده است، در جام جهانی آفریقای جنوبی درخشید و بسیار مطرح شد. وی پس از این پیکار ها، همواره مورد توجه تیم های بزرگی مانند بارسلونا، رئال مادرید، منچستریونایتد و چلسی بوده است.
اوزیل عنوان کرد:تاکنون تا آنجایی که امکان داشته، روزه هایم را گرفته ام. اگر در مسافرت به سر برده ام نیز قضای آن را به جای آورده ام. البته الان از این لحاظ با دشواری روبرو شده ام.
با توجه به اینکه در فصل آماده سازی قبل از شروع فصل قرار داریم و روزی دو جلسه صبح و عصر تمرین می کنیم، در عمل امکان گرفتن روزه خیلی سخت است. با این حال، به گرفتن قضای روزه هایم پس از این دوره اقدام می کنم.